Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 4 roků 6 měsíců #8848

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 418
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Vyskusam a uvidim. Trochu sa chcem vyhnut teplu lebo z vnutornej strany je v dost dobrom stave nech sa ten lak velmi nezohraje. Tak aspon zistim ako to funguje. Kazdopadne teraz uz je trup v garazi " zazimovany " a idem sa pustit do vsetkeho mimo dreva a je tam toho dost. Uz mam trosku " depku" lebo je toho fakt hodne a viac menej je vsetko na uplny repas alebo vymenu :evil: Ale este bojujem. Ved budem postovat kam som sa pohol a kolko flasiek vina bolo treba na tu rekonstrukciu :P
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 4 roků 6 měsíců #8849

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Hele to je podstata veterana. Vsechno repasovat. Vetsinou se tomu clovek nevyhne. Taky sem privez lod a rikal si to vlastne neni ani moc prace. Jenze pak to prochazis kus po kusu a nakonec to opravis vsechno, protoze opravit pulku je k nicemu. Proste dreveny lode jsou konicek a jde o proces a ne o vysledek. Kdyz si to uvedomis mozna ti ani pak nebude pripadat kolik toho je jeste potreba udelat (protoze stale bude co udelat).

Jinak opalovanim vnejsku vnitrek fakt neporusis. Kdyby slo o to ze treba lak na bocich chces nechat tak tam se to porusit muze na tom prechodu. A naopak ted a v zime je ta vhodna doba to delat. Pac na jare/lete je treba natirat (jaro a leto utece ani nebudes vedet). A samozrejme pracovat na tech ostatnich vecech co se daj odnest nekam dovnitr. Ja si treba takhle odnosil do dilny kde mam celorocne pokojovou teplotu vsechny maly dily co se daly z lode vykuchat a udelal jim komplet repasi (nater dolu, ocistit, natrit).
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců od rxd.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Ondro

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 4 roků 6 měsíců #8850

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 418
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Dik za vsetky komenty. Uz sa pomaly rozbehnem len casu bolo malo a milion projektov. Lodka je jeden z nich B) Ja velmi nepocitam ze to stihnem buduci rok dat na vodu na sezonu. Snad aspon koncom sezony B) . Ale myslim ze ked sa uz do toho pustim tak sa to pohne. Prva repasovana suciastka ma poposune dopredu..........ked budem vidiet aka je pekna :lol:
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 4 roků 6 měsíců #8852

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 418
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Tak som trochu hladal inspiraciu na farby dreva a lakovania a aj veterny stit, nakolko sa mi zatial nepodarilo najst niekoho s originalom. Tieto dve zrestaurovane krasky vyzeraju velmi podobne. Rozdiely su len v kovaniach, veternom stite a predne sedacky maju pevnu opierku. Na tej cervenej sa mi ten veterny stit pozdava asi najviac a vyzera ze by sa dal vyrobit ( nerez / akrylat ). Este prisla inspiracia v nasavacich klapkach vzduchu do motoroveho priestoru na bokoch lode na tej cervenej - to by slo ( uz su v garazi ). Vzduchu nie je nikdy dost :lol: . Vsetko ostatne vyzera proporcionalne velmi podobne :cheer: Je to rocnik 1955 podobna velkost takze nie je vylucene ze sa mozno aj sudruhovia z DDR inspirovali.


IMG_2912-1030x647.jpg


Snmkaobrazovky2019-09-21o1.00.16.jpg
Poslední úprava: 4 roků 6 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 4 roků 5 měsíců #9034

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 418
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Ahojte,

snazim sa vyriesit chladenie. Original mam klasicke povodne cerpadlo - pripajam fotku. Viem ze Ludek si to prerobil na impelerove 12V cerpadlo, funguje to super tomu verim. Ja by som sa vsak este pokusil co najviac priblizit k povodnej verzii - znamena remenom pohanane cerpadlo. Nieco som nasiel. Dobra sprava je ze je to impelerove a ma popisane parametre. Ma prietok od 700 otacok cca 15 litrov po 2500 otacok cca 29 litrov. To sa mi pozdava ako vhodne.
Viete mi niekto povedat ake su priblizne otacky na Wartase 900vke ( 37 HP ) ?

Volnobeh ??
Bezna zataz ??
Maximalna zataz ??

Mate s tym niekto skusenosti ? Diki vopred chlapi.
Poslední úprava: 4 roků 5 měsíců od Ondro.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Yachtwerft Berlin typ Seeadler 447 - Wartburg 900 4 roků 5 měsíců #9035

  • Ondro
  • Avatar uživatele Ondro
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 418
  • Obdržená poděkování 106
  • Karma: 0
Snmkaobrazovky2019-10-21o18.54.08.jpg


Snmkaobrazovky2019-10-23o22.12.49.jpg


Snmkaobrazovky2019-10-23o22.14.41.jpg


Snmkaobrazovky2019-10-23o22.15.56.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.140 sekund
Powered by Kunena fórum