Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Jollenkreuzer P48

Jollenkreuzer P48 10 roků 10 měsíců #1082

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
to by také šlo, ale budeš muset dát dost vrstev laku, musí být vodotěsný aby se Ti to nebortilo. Lakovat ve stínu a ne na slunku.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jollenkreuzer P48 10 roků 10 měsíců #1083

  • bobes
  • Avatar uživatele bobes
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 16
  • Karma: 0
Tomu nerozumím. Někde se uvádí, že mezery 2 mm se zatáhnou na vodě a loď drží. Je pravda, že loď byla v bezva stavu, nebýt zapaření laku, bych ji před sezonou přelakoval a šla by na vodu. Když jsem se dal do takové opravy, tak chci udělat maximum. Když vlepím dýhu, lepidlo vždy na jednu stranu a přilepím ji k jedné laťce obšívky, nebudou slepeny všechny laťky trupu dohromady, mezery budou moci pracovat. Bál bych se, že by došlo na vodě stejně k nasáknutí obšívky a tlaky by se neměly kam uvolnit, když bych natvrdo vytěsnil spáry.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jollenkreuzer P48 10 roků 10 měsíců #1084

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3137
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
Přesně tak,vyšpánovat, jinak se Ti budou spáry stále zvětšovat,a trhat lak, jak loď vyndáš z vody. Využij toho, že je teď pěkně vyschlá, větší spáry se vyplňují lépe.Lepidlo dej z obou stran, původně byly plaňky k sobě také lepené ! Když se nelepí, tak se mezi ně dává ucpávka, ale to se dělá u větších lodí, které se nevytahují z vody.Ještě si uvědom, že pokud bude trup celistvý, nebude tolik bobtnat, protože do spár voda nepoteče, a to je pro dřevěný trup lepší varianta. V zahraničí dávají na zimu do starých dřevěných lodí mokré deky,aby se nerozesychaly, protože čím míň dřevo pracuje, tím víc trup vydrží........
Poslední úprava: 10 roků 10 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jollenkreuzer P48 10 roků 10 měsíců #1085

  • bobes
  • Avatar uživatele bobes
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 16
  • Karma: 0
Ty deky, přesně nastříhané mezi žebry, tam byly a mám je.
Jinak, jakou mohu použít dýhu, mahagonovou, nebo i jinou?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jollenkreuzer P48 10 roků 10 měsíců #1086

  • bobes
  • Avatar uživatele bobes
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 16
  • Karma: 0
Trochu jsem to neodhadl, přeměřil jsem spáry, většinou do nich nestrčím špachtli, která má 0,5 mm, v pár místech ano. Takže spáry do 0,5 mm, pár míst s vůlí, což je 0,8 mm. Většinou tam nedám dýhu 0,5 mm, má to cenu tam něco cpát, nebo to jen zalepit lepidlem, nebo zatáhnout potom lakem?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Jollenkreuzer P48 10 roků 10 měsíců #1087

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3137
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
No, záleží v jakém to je ,množství, já když dělám loď, tak spáry potáhnu na stejnou tloušťku a lepím dýhu, pokud je to ale v malém rozsahu, tak bych se na to asi vyprd, a lakoval B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.155 sekund
Powered by Kunena fórum