Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Gullmarskryssare - 1966

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 6 měsíců #3321

  • David
  • Avatar uživatele David
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 49
  • Karma: 1
Zdravím, prohlédl jsem si Vaše fotky a myslím, že odpověď na Vaši otázku je taková, že jsou to průvlaky na vyvazovací lano, skrz ně jde lano na vazák, pokud však nemyslíte tohle, tak to chce detailnější foto :) mimo jiné, nádherná loď.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 6 měsíců #3322

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Díky za pochvalu; nene - toto nemyslím, průvlak je jasná věc ;-) na mých fotkách to není, proto jsem to směřoval na Maxe s odvoláním na detaily, které fotil Matt na Orlíku.

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 6 měsíců #3323

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3137
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
Fotky mam v pocitaci, a ted jsem jen na tabletě, kouknu se v pondeli, takhle vubec netusim co myslíš :oops:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 6 měsíců #3333

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Několik málo ukázek z čištění a leštění převážně mosazi na RAJČETI. Já pořád zapomínám fotit, takže si nedělám iluze, že tam bude moc "srovnávacích" fotek (vždycky ten díl zapomenu vyblejsknout v původním stavu). Nicméně aspoň na tom vozíku je vidět, jak prakticky všechna mosaz vypadala a jaký je rozdíl, když se odstraní ten lak (grrrrr!!!!) a vyleští se.

Maxi - dík za tip na "to kolečko", hodil jsme ještě dotaz na předchozího majitele, tak uvidíme. Pro mě to ale nemá ať tak nebo tak žádný smysl a vracet je tam zřejmě nebudu (uvidím podle stavu místa, kde byla přidělaná).

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 3 měsíců #3639

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Tak nikam nic nepíšu, ale aspoň průběžné info to chce :-D čili:

- v garáži leštím mosaz jak vzteklej a dodělávám opravu (síťka, povrch) vstupních dvířek + pár drobností (kormidelní kolo, 2x schránka na drobnosti v kokpitu).
- zakoupena nová nerezová i normální lana
- zakoupena dvojlinka + čupr vodotěsný konektor (6 pinů) pro připojení světel na stěžni
- zakoupen detailní scan plánu lodi (řez trupem + palubový průmět)
- dostala se ke mě fotografie vzhledu lodi z 1996, který vypadá na originál. Vezmu ho jako mustr a spolu s částí plánu (paluba) poslouží k přípravě na rozkreslení pokládky teaku + mahagonu (asi největší masakr z celé rekonstrukce)
- lehké očištění trupu pod vodoryskou horkým vzduchem + škrabkou (prakticky jen oprýskávající zřejmě antifouling) s detailním zaměřením na zadní část u kýlu, protože tudy zatékalo; odhalena místa, kde bude potřeba oživit temování a po novém nátěru by to mělo být již OK

Tak to je zatím vše, moc se toho v globále neděje, jsou to zatím jen detaily, ale aspoň něco.

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Gullmarskryssare - 1966 9 roků 3 měsíců #3640

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3137
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
Hele, bez fotek je topic bezcenný :P tak se koukej polepšit :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.145 sekund
Powered by Kunena fórum