Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Přívěsné lodní motory Crescent

Přívěsné lodní motory Crescent 11 roků 9 měsíců #258

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Ahoj protože Admin je teď velmi vytížen jinde ,dávám sem jeho motor ze Swifta. Motor je z roku 1972, a má i s jeho provozem najeto 28 motohodin!!!
crescent001.jpg


crescent002.jpg

Koupil jsem ho pře 4mi lety od jednoho pána,ležel ve skladu,jako záložní motor, s tím že jednou za rok, ho dali na člun, 1/4 hodinky projeli, a zase uložili. Dostal jsem k němu veškeré papíry, včetně původního paragon, a jako nádavkem dílenský manuál.
crescent007.jpg


crescent009.jpg

Když jsem ho koupil,tak jsme se rozhodli k němu dodělat elektrický startér, když tam na něj byla příprava. Nevím z čeho startér je(možná z Johnsona)ale museli jsme upravit pastorek. Do setrvačníku padly přesně Aviácký zuby, takže soustružení, lisování,svařování, znovu soustružení, a pak žlutý zinek
crescent003.jpg

crescent004.jpg

Ještě jsme vytáhli dobíjení, a přidali usměrňovač
crescent005.jpg

Výrobní štítek
crescent006.jpg


Michael motor dostal pod stromeček, takže proběhla výměna za původního(nepůvodního) Vichra. Swifty totiž závodily převážně s Crescenty( i když s 45ti koňovými)a jen zřídka se používal zabudovaný Wartburg 900. Už s tou 25kou to jede jak kráva, takže dalších 20 koní navíc si ani nedovedu představit. K motoru bylo u dálkové ovládání, takže hned o dovolené proběhla první testace www.starelode.cz/media/kunena/attachments/52/29_2012-04-18.jpg Myslím, že spokojenost velká, kromě polovičního hluku, i v podstatě poloviční spotřeba, o spolehlivosti ani nemluvě!
Poslední úprava: 11 roků 9 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: dada

Přívěsné lodní motory Crescent 11 roků 8 měsíců #300

  • dada
  • Avatar uživatele dada
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 1
  • Karma: 0
Dobrý večer,přečetl jsem si Váš přispěvek,spíše rada na renovaci motoru
Chrescent 25.Koupil jsem také stejný typ a již se mi podařilo motor nastartovat.Schází tam dost věcí,jako je plyn v rukověti a ani nevím ještě jestli je v pořádku chlazení.Teprve se na to chystám.Rád bych se s vámi spojil osobně a požádal o radu a i případnou pomoc při opravě.Koupil jsem člun ve dřevě jak se to dříve vyrábělo s motorem Wartburg,ten jsem zrušil a dávám na loď přívěsný motor.Prosím Vás je možné mi poslat na Vás kontakt a adresu. Děkuji a jsem s pozdravem Josef Tel.775483148
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přívěsné lodní motory Crescent 11 roků 8 měsíců #301

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Poslána soukromá zpráva! Doufám,že toho Wartburga jste nevyhodil!!!!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přívěsné lodní motory Crescent 11 roků 1 měsíc #733

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Nechce se mi kvůli tomu zakládat další vlákno, upravená ,,pětačtyřicítka,, :woohoo:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přívěsné lodní motory Crescent 10 roků 3 měsíců #1850

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
Tak jsem koupil krásný motor Crescent 45 hp. Vypadá opravdu zachovale. majitel mi říkal, že motor jezdil pouze v čechách na kajutovce a vesměs tak na čtvrt plynu. Je vidět, že se o něho dobře starali. Doufám, že to nezakřiknu, ale startuje opravdu skvěle a skvěle i pojede. Už, aby bylo jaro a já ho mohl vyzkoušet na vodě. Takže už mám Crescentí rodinku. 4hp od Maxe a ten se osvědčil i na moři.

DSC00004_2013-12-17.JPG


DSC00005_2013-12-17.JPG


DSC00006.JPG


DSC00007.JPG


DSC00008.JPG
Poslední úprava: 10 roků 3 měsíců od pepin.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Přívěsné lodní motory Crescent 10 roků 3 měsíců #1851

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Kluci, když na tom Crescentu vidím tu "ploutvičku", máte s tím nějaké zkušenosti??? Jinak gratulace k novému přírůstku a připomínám gufero:-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.141 sekund
Powered by Kunena fórum