Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Motorový člun Niké

Motorový člun Niké 4 roků 5 měsíců #8868

  • macalf
  • Avatar uživatele macalf
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 9
  • Karma: 0
Ahoj
Brouzdám si tak v práci na noční po netu a v inzerci jsem objevil motorák....Podle první fotky mi trvalo asi půl vteřiny než jsem ho poznal. Fakt je to on! Motorák který stavěl tátův kamarád a se kterým jsme byli na společné dovolené v Jugoslávii. Motorák který pak od něj táta koupil a se kterým mám spojené nejkrásnější vzpomínky z dětství. Parádní prázdniny na orlické přehradě, výlety po vodě, lyžování a skvělá parta lidí z tehdejšího jachtklubu který měl tenkrát pronajatý kemp naproti zámku Orlík. Dneska už táta není a díky "skvělým" vztahům v rodině ho zdědil někdo jiný. Ale pro mě to vlastně bylo snažší-koupit ho po čase od cizího než se s příbuznými dohadovat.
Já se totiž v té druhé půlvteřině rozhod že ho prostě koupím, bez ohledu na cenu. Takový věci se nekupujou hlavou :-)
Pro fandy těchhle lodiček bude asi zajímavé že se jedná o člun který byl na fotkách v časopise Udělej si sám. Jeho stavitele/tátovo kamaráda jsem šel pak "náhodou" navštívit. Ahoj, jak se máš,co děláš a nevíš vlastně kde skončil ten náš motorák na mě spustil hned ve dveřích. Měl samozřejmě radost že je Niké zase "doma". Hned druhý den pak přijel i se svou paní se na loď podívat. Návdavkem mi přinesl veškerou stavební dokumentaci kterou doma našel. Tenkrát jí kupoval osobně od ing Štěpána.
Na lodi je samozřejmě fůra práce, ale s tím jsem počítal. S čím jsem tedy nepočítal bylo nepochopitelné a nesmyslné napadení "kutilem"! Ve stylu řemeslo braň se, jdou na tebe svině.
Více fotek a detailů přidám časem jak budu postupovat s rekonstrukcí.
IMG_20190815_112413.jpg
Poslední úprava: 4 roků 5 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Motorový člun Niké 4 roků 5 měsíců #8869

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Krásný člun, předpokládám že motor Wartburg.... ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Motorový člun Niké 4 roků 5 měsíců #8870

  • macalf
  • Avatar uživatele macalf
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 9
  • Karma: 0
Díky no samozřejmě, starej dobrej Warťas. Tehdy pro loď koupený fungl nový takže stále v kondici...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Motorový člun Niké 4 roků 5 měsíců #8871

  • macalf
  • Avatar uživatele macalf
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 9
  • Karma: 0
Nemá prosím někdo výkres výfukového tlumiče na Wartburga? Původně na lodi byly 2 tlumiče za hliníkovým vymenikem z nichž jeden byl po proreznutí odstraněn a druhý je na tom teď podobně.
Poslední úprava: 4 roků 5 měsíců od macalf.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Motorový člun Niké 4 roků 5 měsíců #8872

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Mám vzor, a mohu zařídit výrobu z nerezu.... ;)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Motorový člun Niké 4 roků 5 měsíců #8873

  • macalf
  • Avatar uživatele macalf
  • OFFLINE
  • Začátečník
  • Příspěvky: 9
  • Karma: 0
Můžu tedy poprosit o nákres? Vybavení na nerez mám doma. Díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.149 sekund
Powered by Kunena fórum