Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Finn dinghy

Finn dinghy 11 roků 10 měsíců #133

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Tak tady představuji svého dřevěného Finna. Původem odněkud z německa a výroba odhadem tak 70.léta. Jedná se o závodní loď, která dlouhá léta plula pod Yachtklubem Nové Město. ( a snad i údajně vyhrávala ). Má celkem obsáhlý techničák s přesným vyměřením a vyvážením pro závodní účely, tak se snažím se svými zásahy velmi opatrně. Trup a vše podstatné ( ploutvová skříň ) je naprosto zdravý a nevyžaduje žádné zásahy. Jen ta paluba chce trochu obnovit.

Chystám se položit novou překližku na sedací strany a zbytek paluby jen zbrousit a přelakovat. Překližku budu pokládat mahagonovou, tak budu muset mořidlem sladit zbytek plauby kterej je z gabonu. Snad se mi to podaří. Představa, že bych měnil překližku po celé palubě je pro mě naprosto nereálná. Neumím to ani nemam nářadí abych si to udělal :-( Vlastně ani know-how.

tak tady je. Zatím nic moc fotky...









Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Finn dinghy 11 roků 10 měsíců #134

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Zatím jsem seškrábal a zbrousil barvu trupu. Myslím že to bylo tak k 3kg barvy. Sice mi všichni radili ať jen lehce zbrosim původní barvu ( a ono to vlastně ani jinak nejde ) a přelakuju, ale nechtěl jsem to takhle nabalovat. Přijde mi to jako bastl :unsure:
Takže teď ještě vydolovat zpoza kitu narezlé šrouby cucklapek, nahradit je A4 nerez šrouby a překitovat ďůlečky a vrypy co jsem si nadělal při sekrabávání barvy horkovzduškou se špachtlí.
Pak základovka a lak. Pokusím se to válečkovat, tak snad docílím hladkého povrchu. Nemám kde lakovat. ( kdyby jste věděli, byl bych vděčen )
No a to je zatím asi vše :-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Finn dinghy 11 roků 10 měsíců #137

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Tak několik dotazů,čím tu palubu chceš lepit? Máš dost svěrek? A hodně závaží? :) Doporučil bych potom palubu přemořit celou, jinak to nechytneš. Já jsem lakování svěřil Maakovi, je z Černošic, a umí to!A Hlavně je vybavený, třeba by jste se dohodli :whistle:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Finn dinghy 11 roků 10 měsíců #140

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
k palubě - mořit budu samo jako jeden celek, ať se to sladí. A na pokládání překližky si hodlám nakoupit dostatečný množství svěrek. Po vnější straně je přichytim za spodní okraj oděrové lišty a na vnitřní straně mam jen 2 místa skrz větrací otvory, jinak budu muset asi vrtat a pak maskovat šrouby. Jinak to nevidím... :-(

Co se týká lakování trupu. Základovku jsem si koupil od International "Pre-Kote". Prý se ty jejich barvy velmi dobře slejvaj, takže základ vyválečkuju a uvidím jakej bude výsledek. Podle toho potom buď vyhledám lakovnu a nebo budu válečkovat i konečný lak.
Chci z toho mít "luxusní" nábytek, ale zase si říkám, jestli to moc neprožívám. Pak to člověk stejně někde vytáhne z vody a odře to :ohmy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Finn dinghy 11 roků 10 měsíců #141

  • Ondrais
  • Avatar uživatele Ondrais
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 303
  • Obdržená poděkování 20
  • Karma: 0
Ještě jedna věc, kterou bych rád udělal a zajímal by mě asi názor ostatních. Protože chci mít mahagonku, rád bych podýhoval i vnitřní stěny mahagonovou dýhou ( nyní gabon ). Když už bude dole ta paluba po stranách, tak se tam krásně dostanu svěrkama. Proot si říkám, že by to docela i mohlo jít. Jen horší to bude "v podpalubí". Tam nevím jak bych tu dýhu dostatečně přichytil...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re: Finn dinghy 11 roků 10 měsíců #146

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
No, můj známej mistr truhlář to dělal tak, že použil chemopren, natřel obě plochy, co patří na sebe, nechal to úplně zaschnout, pak přiložil na sebe a horkou(ne moc) žehličkou to zažehlil, nevím jestli by to šlo pouřít v Tvém případě, ale takhle lepená přístrojová deska na Swiftu už drží 7 let, a 8 zim :cheer:
starpota827.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.182 sekund
Powered by Kunena fórum