Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1467

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Motor je Crescent 25S, vývod má,jen musíme zjisti, jestli usměrněný,v manuálu píšou jen 12 V 45 W, kdyby ne, je to záležitost 80ti korun B)
Poslední úprava: 10 roků 6 měsíců od maxik1958.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1468

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
Mohlo mne napadnout, že máš toho krásného kajuťáka. No stejně bude muset Standa vymyslet nabíječku na břehovou přípojku, ten motor dobije baterku tak na startování, ale i to je dobré.A pokud vím tak ten motor je dost blbuvzdorný. Takové ty vnitřní světla a pod. bych stejně dnes řešil LED technologií, která sice není moc stylová, ale šetří baterie, a zbytek jako vařič bych se kouknul třeba na ten lodní lihový. Plyn nedoporučuji, je těžší než vzduch a rád se usadí v kýlovém prostoru a trpělivě čeká na tu správnou jiskřičku.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1469

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3130
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Vařič bude přenosný, na kartuše
www.starelode.cz/media/kunena/attachments/43/011020131307.jpg Vyzkoušen, bezpečný, po každím použití se kartuše odpojí, takže únik, a hromaděná nehrozí :whistle:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1470

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Jo Max má pravdu. Ten kartušový vařič už mám. Taagu LED to myslíš solární panel a jestli jsem to dobře pochopil tak bud´ 12nebo 24 V.Co tam může v kajut´áčku být , počítám světla,houkačka,nějaká lednice na malé napětí a jinak co říkáte na možnost abych nemusel dělat revizi na elektr., tak malá elektrocentrála a nabíječka.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1471

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
Pokud jde o světla tak asi bude povinné osvětlení jako poziční lampy a kotevní světlo+ vnitřní osvětlení ve všem bych použil Led diody, mají malý odběr při poměrně vysokém výkonu, se solárním panelem moc zkušeností nemám, tak v tomhle neporadím, no a na nabíječku + trafo mít revizi asi nemusíš(ale je to lepší a nemusí to být drahé)Jde spíš o pojišťovnu.Co se týká generátoru tak jsem pro, jde hlavně o diverzitu, ale buď opatrný při jeho výběru, aby jsi neohluchl a aby taky něco vydržel, taky aby měl další použití. Nedoporučuji napřímo honit přes něj třeba TV, notebook to zvládne. Já mám centrálu která má ve špičce 2,5Kw tak snese třeba i brusku nebo invertor.Dobré je taky koupit měnič, ale opět se vyhýbej různým specialitám které se dají koupit v obchodě s potravinami.taky to nemusíš koupit hned že a taky se to dá Naježit tak ať rodina šetří. :cheer:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1472

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Ta centrála je určo nejlepší řešení, 45W je fakt málo... Kombinační lednice mají něco kolem 100W na 12V... A jsou i LEDky se "žlutějším" svitem, nikdo nepozná, že je to LED... Ta centrála v kombinaci s akumulátorem to všechno pohodově zalepí B)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.152 sekund
Powered by Kunena fórum