Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Spolek

Spolek 9 roků 5 dní #4131

  • AmaterTeoretik
  • Avatar uživatele AmaterTeoretik
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 50
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 0
Ahoj všem,
na jarní schůzi se dohodlo že založíme spolek který se pokusí zjednodušit život
nejen milovníkům starých lodí ale vodákům vůbec.

cs.wikipedia.org/wiki/Spolek

Zde je prostor pro návrhy stanov.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spolek 9 roků 5 dní #4132

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3129
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
OK, stanovy bych mozna resil okrajove, na ne jsou predpisy, hlavne je potreba si ujasnit cile kterych chceme dosahnout, ty pak do stanov zakomponujeme. Muj cil: zmena definice vetrana, ne rokem stavby, ale vekem ( jako u aut) vyjmuti vetrerana z povinosti dokazovat prihlaseni (odhleseni v cizine) umoznit provozovat lod s dobovym motorem. Zridit registr veteranu (dobrovolny) neco jako maji jinde v civilizovanem svete. Naslédne neco jako testaci,kterara by nasledne umoznovala legalni provoz stareho motot ??? Asi mne toho jeste napadne vic, a ostatni urcite taky......
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spolek 9 roků 4 dní #4133

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Taková dlouhá odpověď a zase se mi neodeslala :-( no nic - stručně: trošku se zkusím inspirovat v klubu lodních veteránů ve Švédsku (Veteransbåten), jehož jsem členem, akorát nebudu asi zmiňovat ty věci, co v našich podmínkách nejsou zřejmě realizovatelné.
Líbí se mi, že mají jakýsi "depozit" materiálů o lodích, takže konstrukční plány, znalost dobových postupů apod.
Pak by se mi líbilo, aby lodní veteráni zde u nás byli nahlíženi trošku jiným přístupem - třeba menší četnost TP a vůbec malinko (asi) "tolerantnější" legislativní podmínky (tady by bylo dobré asi nějak v kostce poinformovat, jak to mají automobiloví veteráni - asi by mělo smysl se inspirovat u nich, jsou rozhodně zavedení....musím si nastudovat).

Třeba si ještě na něco vzpomenu, Maxík toho napsal dost a spousta materiálu se ještě určo sejde ;-)

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spolek 9 roků 3 dní #4136

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
Tak, právě jsem mluvil s klubovým a krajským komisařem z veteran klubu a on mi zhruba vysvětlil postup schvalování veterána. Jinak má také člun a je nám ochoten kdykoli poradit.
Schvalování je 4 kolové.
1. kolo testování na historickou původnost, provádí klubová komise, minimálně tři komisaři, školení každý rok.
2. kolo krajská komise, kontroluje a schvaluje vyjádření klubové komise, komisaři jsou z jednotlivých klubových komisí.
3. kolo odbor dopravy na magistrátu vydá spz.
4. kolo každý rok se auto kontroluje, aby nedocházelo k nedovoleným úpravám a mají právo odebrat veterán papíry. Kontrola je nutná, protože odpovídají za stav vozidel.
Co se týče klubu, tak podle nového občanského zákoníku né klub, ale spolek. Když vznikaly veteran kluby, tak si samy vytvořily směrnice a pravidla a ty jim ministerstvo dopravy schválilo.

U lodí bude asi nejhorší sehnat dokumentaci. Ale myslím si, že určitě spřízněné spolky ze zahraničí by nám pomohly. A bylo by asi fajn dát dohromady "vytvořit" nějakou knihovnu adres a dostupných materiálů a litratury.
Tady je adresa na web, kde jsou servisní manuály a dokumentace k motorům a převodovkám od roku 18.. až do dnešní doby, historie lodí a výroby. Zatím jsem neměl čas to celé prostudovat využívám hlavně servisní manuály k motorům :)
boatinfo.no/lib/library.html
Poslední úprava: 9 roků 3 dní od pepin.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spolek 9 roků 3 dní #4137

  • jhepik
  • Avatar uživatele jhepik
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 206
  • Obdržená poděkování 11
  • Karma: 1
Ahoj
A co takhle manuál na Crescent 45?
Dík
Hepik
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Spolek 9 roků 3 dní #4138

  • pepin
  • Avatar uživatele pepin
  • OFFLINE
  • Bůh
  • Příspěvky: 340
  • Obdržená poděkování 29
  • Karma: 1
ten nemám a sem to nepatří, ale ten motor znám docela dobře, co potřebuješ?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.191 sekund
Powered by Kunena fórum