Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Transport Jollenkreuzer r20 +rady

Transport Jollenkreuzer r20 +rady 4 roků 9 měsíců #8606

  • Karel Audy
  • Avatar uživatele Karel Audy
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 39
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
Ahoj, tak se po delší době hlásím zpět :D tak již jsem majitelem toho joláče R 20..nakonec i s vozíkem už necelý rok:) minulý rok jsem ji trochu vyzkoušel, ale nebylo 'oč času.. Navíc jsem měl těžký úraz a tak jsem nepočítal s tím že letos půjde na vodu.. Nakonec jsem se z toho dostal a chtěl bych ji tam Letos dát.. Problém... Skončila technická z německa a novou nestihnu udělat tak abych si ji stihl užít.. Popravdě nevíte jestli to mám řešit, nebo jaká je nejvyšší pokuta. Nebo te řešit nemám? Vím.. Je to proti zákonu..
IMG_20190709_152947.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: maxik1958

Transport Jollenkreuzer r20 +rady 4 roků 9 měsíců #8607

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
Cau, super ze bude jezdit. Vypada dobre.

Ted k registraci. Zalezi kolik vazi jakej ma motor a jestli ted chces jezdit na plachty. Pokud ma do tuny a motor do 5hp tak bez plachet registraci nepotrebujes a muzes v klidu jezdit. Uprime pochybuju ze by to nekdo vazil (pokud to nemas primo napsany na lodi). Tyhle 20ky mej vetsinou kolem 1t (+-).

Dalsi vec je jestli chces registrovat u nas a srat se s technickou. Coz je neco co me samotnyho dost sere pac loni jsem to tak chtel udelat ale nebylo volno na terminech na Orliku a abych to vozil do Prahy aby mi dal urecnik stempl se muzu vybodnout. Loni jsem jezdil bez registrace, mam teda 15er, takze trochu mensi a napadnejsi lod (a registracni nutnost prekracuju jen plachtama).

Letos jsem to vyresil registraci v Belgii, takze budu mit 5let belgickou vlajku, co pak jeste nevim. Jde to v poho zaridit pres web a cca za mesic mas papiry. Je to primo u belgickyho uradu, zadnej prostrednik (i tak to je cca 150eur).

Plavbe zdar.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Následující uživatel poděkoval: Karel Audy

Transport Jollenkreuzer r20 +rady 4 roků 8 měsíců #8611

  • Karel Audy
  • Avatar uživatele Karel Audy
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 39
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
Tak ona má 980 kg a necelých 20 m2.. A ten motor 5hp by mi na to byl dostačující? Potrebuju to jen na vyjizdení že zátoky a popojíždění.. O tom co se může stát, když mě zastaví bez registrace a technické nevíte? Pokuta.. Kolik.. Nebo mě zavřou :D
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Transport Jollenkreuzer r20 +rady 4 roků 8 měsíců #8612

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
A co takhle německou vlajku? :whistle:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Transport Jollenkreuzer r20 +rady 4 roků 8 měsíců #8618

  • rxd
  • Avatar uživatele rxd
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 239
  • Obdržená poděkování 52
  • Karma: 2
No na nemeckou vlajku potrebujes nekoho s bydlistem v DE, pokud vim. Zvlazoval jsem registraci u ADAC ale musel bych mit nekoho dlouhodobe v DE aby tam chodily veci, jinam to neposilaj. Mam kamose v Baden-Württemberg ale nevim jak dlouho tam jeste bude bydlet.

Belgie jde udelat online a poslou to domu, poplatek uradu je teda 150E coz neni malo ale clovek se nemusi s nicim srat. Je potreba fotka z boku, kupni smlouva, odhlaska z predchoziho registru, naskenovana obcanka a vyplnit formular (ve francouzstine nebo holandstine). Vzhledem k tomu ze umim jen Anglicky a Nemecky tak jsem to cely vyplnil pomoci translate.google.com.

Pred tydnem jsem jel 24h regatu na orliku a bavil se pak s typkem co ma lod registrovanou v Polsku a prej to neni problem a jde to online. Papiry pak jsou "dozivotni". Neznam ale detaily. Co jsem nekde videl tak by snad clovek mel mit vsechny dokumenty s oficialnim prekladem do polstiny, ale nevim co je na tom pravdy. On za tu registraci prej dal cca 70zl nebo tak nejak (sou agentury co to za tebe vyridej za 1000E, coz je vysmech). Az ho zas potkam vezmu si na nej kontakt.

Jak rikam ja loni jezdil bez papiru i na plachty (15er ma neco mezi 15-20m2), ale nejsem takovej strelec takze mi to nebylo moc prijemny. Na motor bez plachet muzes jezdit legalne bez registrace a 5hp ti to utahne na stojaty vode uplne v pohode. Ale k cemu mit plachetnici a jezdit s ni na motor, ze. Me se ani nezamlouva ta varianta ze si clovek zmensi plachty na 12m2 (vidam takove lode, vetsinou z pujcoven, co to tak maj), to mas pak jak kapesnik a lod byva nevyvazena.
No a co by se ti stalo kdyby te chytli? Pravdepodobne bys dostal pokutu, kolik to nevim. U 20er uz to je sakra poznat ze to neni 12m2, u 15er to taky je poznat ale precejen je to o metr kratsi lod.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Transport Jollenkreuzer r20 +rady 4 roků 8 měsíců #8619

  • Karel Audy
  • Avatar uživatele Karel Audy
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 39
  • Obdržená poděkování 1
  • Karma: 0
Děkuji za odpovědi! Zítra to dám na vodu, je to jediný den kdy mám řidiče, auto a vše k dispozici.. A budu doufat, že budu mít štěstí.. Nemá to registraci i německá technická skončila. Jinak nevím jak to zakamuflovat :unsure: :whistle:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.180 sekund
Powered by Kunena fórum