Galaxie 1970

P1010944

 

 

Ahoj.

Koupil jsem Galaxii z roku 1970. Cena odpovídala stáří a tak jsem se dal do celkové opravy.

 

 

 

 

Předem chci poděkovat Maxovi, který mi moc poradil a radí a díky němu bude moje Galaxie vypadat tak, jak by měla, pokud se mi to povede. Je vidět, že o těchto člunech hodně ví.

Začal jsem trupem. Zadní část měla popraskaný laminát, takže nateklo pod překližku a ta se celá nafoukla. Nejdřív jsem vše zevnitř vytrhal a myslel jsem, že to vylaminuji, ale Max mi poradil, že tak se lodě neopravují a tak jsem začal shánět překližku. Nakonec jsem koupil Okume ( fa.Dřevo na lodě).

Vyřezal jsem celé dno v zádi a ještě jeden díl pod motorem, očistil žebra od starého lepidla a shnilé překližky a nechal vyschnout. Naštěstí byly zrovna tropické dni, tak to schlo velmi rychle. Žebra na kterých se spojovala stará překližka s novou jsem vyztužil taky překližkou, abych měl kam přišroubovat novou . Jelikož stará žebra už nejsou nejrovnější, lepil jsem PU lepidlem, minimálně třída 4 . Zkoušel jsem Henkel a Soudal, řekl bych, že lepší je Soudal, ale nemohl jsem ho sehnat a tak jsem většinu lepil Henkelem. Lepidlo krásně vypěnilo veškeré mezery. Taky jsm vyměnil část boku. Veškeré  spoje zvenku jsem přebrousil pásákem. Novou překližku přelaminoval epoxidovou pryskyřicí, všichni mne varovali před polyesterem. Celý trup jsem zvenku natřel epoxidovou barvou a zevnitř epox. lakem.

Musím vyřešit chlazení motoru. Pokud to vyjde, chci si brát člun k moři, takže vyrábím dvouokruhové chlazení. Trubka od náporového chlazení byla celá zrezlá, takže jsem ji vyměnil za plastovou a přestože dávám elektrické čerpadlo, nechal jsem ji za vrtulí, ať taky pomáhá tlačit.

Hned po vstupu do lodi jsem namontoval ventil a za něj přijde čerpadlo. Koupil jsem pomocné čerpadlo VW na vrakovišti za 1500 kč, což je mnohem levnější, než originál čerpadla. Výměník budu vyrábět, foto dodám.Radši bych ho koupil, ale na žádný za rozumnou cenu jsem nenarazil. Měděná měkká 18 mm trubka na topení stojí cca 200 kč/m, takže i s koncovkama, plechem a hadičníkama bych se měl dostat pod 1500 kč. Otázka je, jak se mi bude ohýbat do šneku, mám slíbenou ohýbačku. Litinové parohy jsem koupil na netu za 500kč a tlumič výfuku mi slíbil Max, že ho nechá vyrobit. Jak budu pokračovat s motorem, palubkou, předním štítem a ….... přidám foto a popis. Vítám každou radu, nebo námět. Hezký den.

 

Fotky:

{gallery}galaxie_pepin{/gallery}