Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: zprovoznění motoru Wartburg v lodi Galaxie

zprovoznění motoru Wartburg v lodi Galaxie 10 roků 1 měsíc #2270

  • Boblbee
  • Avatar uživatele Boblbee
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 38
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
zdravím Vás přátelé starých lodí a zároveň se na Vás obracím s prosbou o pomoc. Jde o to....
vlastním pro mne krásný člun Galaxie se zabudovaným motorem Wartburg. Loď není úplně v nejlepším stavu, zároveň ale myslím že ani v nejhorším - snad ;) .
Člun se chystám zprovoznit a zároveň poopravit co čas a vlhkost napáchali.
Motor byl podle předchozího majitele do poslední chvíle funkční, vypadá že mu nic nechybí ( můžu vložit fotku pokud by bylo třeba se kouknout ), hadice, výfuk, kabely ke svíčkám, výfuk jsou na svém místě. Laickým pohledem se zdá, že by snad stačilo jen připojit baterku a otočit klíčkem :) .

zajímalo by mne, co před tím než to udělám a tím klíčkem otočím mám všechno zkontrolovat, abych předešel případným zbytečným poškozením. Jak je ten motor vůbec chlazený, není nutné jej před startem dát do vody, jako některé závěsné motory?

Prosím mějte na paměti, že jsem v tomto oboru absolutním nováčkem, proto se možná ptám jak tatar ;)
předem moc díky za pomoc
Petr/Boblbee
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

zprovoznění motoru Wartburg v lodi Galaxie 10 roků 1 měsíc #2271

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
Nejlepší nafotit a potom Ti tady určitě pomůžeme, ale bez fotky je to vaření z vody. Chlazené to může být náporem nebo přes zubové čerpadlo, případně čerpadlo impellerové(má gumové lopatky). Platí že před prvním startem se musí připojit hadice a nejlépe čerpadlo lehce namazat(zubové vazelinou a impellerové glicerínem).
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

zprovoznění motoru Wartburg v lodi Galaxie 10 roků 1 měsíc #2272

  • Boblbee
  • Avatar uživatele Boblbee
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 38
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
rozumím, udělám pár detailních fotek a dám je sem...
Před chvilkou jsem mluvil s panem Mackem, který mi člun prodával a radil mi před startem vyndat svíčky, nalít do válců trošku petroleje, otočit rukou motorem a pak se pokusit nastartovat...

fotky dodám, díky
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

zprovoznění motoru Wartburg v lodi Galaxie 10 roků 1 měsíc #2273

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
Také by šlo, odpojit případně čerpadlo, ale jen na zkoušku startu. Pokud totiž je čerpadlo impellerové tak, hrozí zničení vrtulky(mám vlastní zkušenost)jinak tím petrolejem se toho moc zkazit nedá.Akorát bych mu dal chvíli čas aby stihl případné nečistoty uvolnit.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

zprovoznění motoru Wartburg v lodi Galaxie 10 roků 1 měsíc #2275

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3126
  • Obdržená poděkování 428
  • Karma: 24
Ahoj, jsem rád,že po takové době registrace také i příspěvek, a hnedle i s lodí :) Napiš, kde člun máš jestli je to někde blízko, tak se Ti na to kouknu. Určitě vyndat svíčky, petrolej nic nezkazí,a párkát protočit rukou, s chlazením, jak psal Taag, Mackova myslím měla náporové chlazení, takže by stačila hadice, ale je potřeba dát pozor na pouzdro v kozlíku, aby se nevypálilo,kdyby šlo na sucho :unsure:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

zprovoznění motoru Wartburg v lodi Galaxie 10 roků 1 měsíc #2279

  • Boblbee
  • Avatar uživatele Boblbee
  • OFFLINE
  • Amatér
  • Příspěvky: 38
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
tak jsem tu i s pár fotkama, snad přiblíží stav věci......teda motoru ;)
prosím mrkněte na to

Ahoj Maxi, díky za tento web, pravda sice jsem byl dlouho jen tichým návštěvníkem-obdivovatelem, ale už se chci s Glenem konečně pohnout ;) ( *jméno člunu :) ). Ozvu se ti zprávou, moc děkuju
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
Poslední úprava: 10 roků 1 měsíc od Boblbee.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.181 sekund
Powered by Kunena fórum