ADELHAID 1922

adelhaid26

 

 

Motorová jachta ,Délka: 8,1 m

                 Šířka: 2 m

                 Ponor: 0,5 m

                 Váha, cca 2,5 t

 

 

 

 

Tuto nádhernou loď jsem koupil od Petra Čtvrtníčka, který ji objevil v Hamburku, kde ležela v kopřivách, v nějaké loděnici. Její majitel za ni neplatil, tak propadla jako konfiskát loděnici. Pert ji přivezl,začal s opravami, pak přehodnotil preference, a po velkém váhání se rozhodl mi ji prodat. Tak to spadlo na mně, a já byl blahem bez sebe, protože takovou loď jsem chtěl vždycky vlastnit. Pustil jsem se do čištění vnitřku, při tom jsme narazili na noviny, které byly použity jako tepelná izolace kajuty. Byly psané švabachem, a pocházeli z roku 1922!!!  Podle nich jsem datoval stavbu lodi. Později když jsem se začal zajímat o historii tohoto typu lodí, jsem narazil na jméno Claus Angelbrecht, který byl proslulý stavbou těchto lodí v Berlíně. Jeho Bekdeckery se vyznačovaly ladnými tvary, štíhlým trupem, a byly velmi oblíbené mezi tehdejší smetánkou.Byla to doba, kdy se začala tvořit tak zvaná vyší střední třída, vzniká Jazz, moderní umění, kinematografie, lidé mají více volného času, více peněz, a chtějí se bavit. V této době začíná v Berlíně Angelbrecht stavěl své nádherné lodě a to zásadně na zakázku, podle přání zákazníka, a každá z postavených lodí byla tím pádem unikát, a těžko najdete dvě stejné.Dříve se podobné lodě musely dovážet až z Anglie, a mohli si je dovolit jen ti nejbohatší.

 

Ale zpět k Adehaid,po pečlivém prostudování stavby trupu,konstrukce žeber,a vnějších linií byla přisouzena právě Engelbrechtovi.

Měl jsem ohromné štěstí, že když jsem se pustil do rekonstrukce, zrovna Hynek Schneider v Holešovicích přestavoval COLOMBO,a měl tam profesionální loďaře. U nich jsem dohodl opravy prorezlé obšívky. Pracují opravdu výborně, žádné přeplátování!! Pěkně vyříznout prorezlý kus, a nahradit novým materiálem.

adelhaid7adelhaid8

adelhaid25adelhaid24

 

Když byla obšívka opravena,nechal jsem celou loď našopovat zinkem

adelhaid35

Potom přišla na řadu specielní epoxidová základovka

adelhaid34

No a přišlo na řadu stěhování k nám do loděnice, je to asi tak kilometr. tak to bylo rychlé.No a následovala vrchní barva. Podponor BISILEM, a nahoru ALKYTON.

dám sem video stejného motoru jako má Adelhaid: http://www.youtube.com/watch?v=99GfAzGE9yc