Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi 9 roků 1 měsíc #3900

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Já jsem se asi blbě vyjádřil. Tu kartu mám ke svému bankovnímu účtu, takže si můžu vybrat kolik chci. Nejedná se o půjčku banky nic nemusím vracet. Ale myslel jsem to tak , že nemůžu touto kartou vlastně převádět peníze někam dál (na PayPal) což asi Maxovi jde.PayPal chápu tak, že se u nich zaregistruji, oni mě vytvoří nějaký účet kam si převedu peníze ale dál mě to není jasný. Příklad tohle jako všechno mám : Odkliknu si nějakou dražbu a tu vyhraji , prodejce asi napíše kam se mají poslat peníze a jak se to z toho účtu bude platit ( kdy vlastně budu vědět kolik si strhnou za platbu) a kdo ty poplatky bude platit? Nebo si prodejce o ty poplatky naúčtuje víc?Pochopitelně vím , že obchod musí probíhat stím co má taky PayPal.No musím to nějak vyřešit , ted´prostě chytám rozumy.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 1 měsíc #3902

  • AmaterTeoretik
  • Avatar uživatele AmaterTeoretik
  • OFFLINE
  • Pokročilý
  • Příspěvky: 50
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 0
Ahoj.
Přidal bych pár svých dotazů.
Pavel Zuska ve své stavbě zmiňuje že by se rád vyhnul lanovému řízení přes kladky.
Předpokládám že druhá možnost je nějaká hřídel s ozubenými koly?
Pod jakou frází bych toto zařízení měl googlit?

Dalši dotaz bych měl k holandskému způsobu stavby.
Nedokáže mě někdo odkázat na nějaký vyčerpávající zdroj informací o této technice?

Předem děkuji:-)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 1 měsíc #3903

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3127
  • Obdržená poděkování 429
  • Karma: 24
Zavolej, probereme to !
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 1 měsíc #3905

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
2Standa: nemám PP prozkoumán do detailu, ale jako účet ve smyslu "převedu si tam z banky peníze" to myslím nefunguje (můžeš převádět z PP do banky, ale na účet, jež je symbolizován kartou).

Proč jsme to všechno psal: platit na netu debetní kartou (což jest standardní karta, kterou dostaneš k účtu) mi přijde jako nesmysl; i přes všechny bezpečnostní prvky je to prostě přístup ke tvému účtu de-facto se vším, co na něm leží. Takže z pozice "nedůvěřivosti" - stačí pár dnů číst zprávy o podvodech na internetových novinách - beru jako základ mít pro virtuální obchodování zcela uzavřený balík peněz. Jukni třebas na výsledky SEM.

Takže osobně doporučuji buď tu virtuální kreditku nebo klasickou kreditku, nastavit limit na platbu, založit PP účet, kreditku s ním spárovat a je vyřešeno.

K eBay: pokud prodejce umožňuje zaplacení přes PP (ale ono to platí i obecně), tak ty zaplatíš vždy jen cenu vydraženého zboží + poštovné. Je ale pravdou, že PP kurzy převodu měn (xxx > CZK) nejsou ty "ideální" dle ČNB, ale ten rozdíl není nikterak horentní (můj pohled). Pokud bys ty prodával a tobě zaplatili přes PP, tak tam nějaký poplatek je (na straně PP - viz jeho Podmínky a sekce Poplatky - Fees), ale opět víš i předem, kolik to bude, takže i tebou navržená cena k prodeji může být i taková, aby ti ten poplatek pokryla. Když budeš na PP účtu mít nějaké peníze (právě třeba z prodeje), tak placení se primárně děje z těchto peněz a pokud by měla být zaplacená částka vyšší, tak se zbytek doplatí z té provázané karty.

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 1 měsíc #3906

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Pavlii díky. Já pojedu v dubnu k Maxovi , tak počítám že mě to nějak dovysvětlí. Tady u násjsem si dal inzerát , že sháním někoho kdo nakupuje na eBay , tak třeba se někdo ozve za odměnu, uvidíme.Nijak to nechvátá ale už jsem se rozhodl, že do toho půjdu. Potřebuji to ke své druhé vášni sběratelství ( filatelie).Měl jsem dřív PayPay a to bylo dobrý. Pak je nějak zakázali a je to v háji. Poplatky tam byly srandovní.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 9 roků 1 měsíc #3907

  • pavlii
  • Avatar uživatele pavlii
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 226
  • Obdržená poděkování 27
  • Karma: 0
Já ti můžu kdyžtak taky posloužit, nebude mi to dělat problém. Třeba dej vědět, kdy k Maxovi jedeš, že bychom ho přepadli oba :-D

...ale psssst!! Nemusí o tom vědět ;-)

P.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.150 sekund
Powered by Kunena fórum