Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1497

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
já příďové vůbec nemám,jen boční a zadní. no budu tam muset asi nějaké dát.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1498

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3137
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
No, to má být spíš příďové než záďové, ne?
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1499

  • taag
  • Avatar uživatele taag
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 276
  • Obdržená poděkování 15
  • Karma: 0
ne je záďové, příďové mít nemusíš,ale vrchové ano, ale zase si nejsem jistý od jaké délky lodi.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1500

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3137
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
Od 7mi metrů :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1520

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Tak dneska jeden dotaz z jiného soudku. Níže uvádím zkrácený článek z denníku Právo.

Jeden příklad za všechny. Lukáš Králíček (38) z Týnce nad Sázavou-Čakovic si jednoho dubnového víkendu řekl, že odveze zahradní a stavební odpad ze svého domu do sběrného dvora. Půjčil si od tchána přívěsný vozík. Králíčka zastavila policejní hlídka a zjistila, že sice má na osobní auto řidičák B, ale nikoliv už na přívěsný vozík (BE).

Králíček jel s prázdným vozíkem předepsanou rychlostí, nikoho neohrožoval. Přestupek spočívající v tom, že v kartičce řidičáku neměl i skupinu BE, se na místě nevyřešil.

Putoval do přestupkového řízení na Městském úřadě Říčany. A ten Králíčkovi, který má jinak „řidičský rejstřík“ čistý, nasolil pokutu 25 tisíc korun a roční zákaz řízení motorového vozidla.




U přívěsného vozíku s nejvyšší povolenou hmotností do 750 kilogramů není třeba žádné speciální oprávnění, stačí „béčko“, nad tuto hmotnost už ano.

Přívěsný vozík, který táhl Králíček svým vozem Hyundai Santa Fe, měl největší povolenou hmotnost vyšší, a k tomu musí člověk mít oprávnění BE. Pokud ho nemá, musí znovu do autoškoly a najezdit osm hodin zkušebních jízd s vozíkem nad 750 kg.

Dotaz:
Čili já mám ŘP sk. B, Takže lod´i s přívěsem nesmí mít více než 750 kg.Prakticky nesmím ani táhnout prázdný přívěs na lod´,který je typován na větší hmotnost než 750 kg ???
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1521

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
Tak to hned uvedu na nejasně pravou míru:

skupina B opravňuje k řízení vozidla do 3500 kg a vozíku do 750 kg, tj. 3500 plus 750 je 4250.

s B lze táhnout vozík do 750 kg zapojeným za autem do 3,5t, tedy soupravu o max. hmotnosti 4250 kg (3500 plus 750 - vše max. přípustné hmotnosti dle TP), V případě, že je vozík těžší než 750 kg, lze také jen s B táhnout, ale musíš dodržet jednak hodnotu do 3,5t celkem a zároveň max. hmotnost soupravy (u dvoukolek to bývá méně než 3,5t).

radši uvedu příklad:

Land Rover Freelander (můj případ) dle TP největší technicky přípustná hmotnost 2040 kg, do 3,5t tedy 1460 kg. Hmotnost soupravy dle TP 4040 kg, max. hmotnost brzděného přívěsu 2t.
V tomto případě můžu se skupinou oprávnění B řídit toto auto se zapojeným vozíkem se zapsanou největší technicky přípustnou hmotností 1460 kg. Nad těch 1460 kg už musím mít BE a s BE můžu mít zapřažený vozík s max. 2t, což je můj případ, mám všechny skupiny...

Pokud chceš, pošli mi:

-největší přípustnou hmotnost tvého vozidla
-hmotnost soupravy dle TP tvého vozidla
-max. hmotnost přívěsu z TP vozidla
-max. hmotnost přívěsu z TP vozíku

a já ti hned napíšu, co můžeš. Otec má jen A, B, C, ale s obytňákem, který má 1200kg jezdí normálně, protože to lze, ale jak říkám, musí to být souprava do 3,5t a nesmíš překročit hmotnost soupravy dle TP tažného vozidla...
Poslední úprava: 10 roků 6 měsíců od Kony.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.171 sekund
Powered by Kunena fórum