Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1528

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Ještě jsem našel tohle.

Skupina B :
Podle § 81 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů

(zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, přicházejí v úvahu v zásadě dva možné způsoby řízení jízdních souprav

s řidičským oprávněním skupiny B. Písmena a) až c) totiž představují samostatné alternativy vozidel, resp. jejich souprav,

jež lze s oprávněním skupiny B řídit.

Podle písmene a) cit. ustanovení motorové vozidlo, které má kromě místa řidiče nejvýše osm míst k sezení a jehož maximální

přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg. K tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální

přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg. Souprava tedy může mít následující složení:

motorové vozidlo 3 500 kg + přípojné vozidlo až 750 kg = jízdní souprava 4 250 kg (ve všech uvedených případech se jedná

o maximální přípustnou hmotnost).

Podle písmene c) tohoto ustanovení opravňuje řidičské oprávnění skupiny B k řízení jízdních souprav složených

z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost

soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost

motorového vozidla. V tomto případě již neplatí omezení maximální přípustné hmotnosti přípojného vozidla 750 kg,

přípojné vozidlo tedy může být těžší. Jediným omezením hmotnosti přívěsu zde je, že jeho maximální přípustná hmotnost

přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost tažného motorového vozidla. Pro celou jízdní soupravu pak platí omezení

spočívající v nepřekročitelné maximální přípustné hmotnosti na nejvýše 3 500 kg. Příklad takové jízdní soupravy může být následující:

tažné motorové vozidlo o maximální přípustné hmotnosti 2 000 kg, s pohotovostní hmotností 1 500 kg, spojené s přípojným vozidlem

o maximální přípustné hmotnosti nejvýše do 1 500 kg, tj. jízdní souprava o maximální přípustné hmotnosti do max. 3 500 kg.

www.bpcentrum.cz/privesy.html

Pořád nějak nechápu ten případ Králička.Tu pokutu jo , on se nějak nedostavoval k přestupkovému řízení.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1529

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
No, to je stejné, jak jsem to psal B) A pokud se nedostavoval, tak jak říkám, asi tam bylo ještě něco, určitě se se vším nepochlubil :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1530

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
a teď bych měl otázečku zase já, čím nejlépe nalepit dýhu na horní část paluby? Je to na ten můj nešťastný Spatz... Jestli jsem to dobře pochopil, tak dokola zaheftovat měděnými hřebíčky, ale čím to nejlépe nalepit? Sundat to nejde, musím to udělat na člunu... Tak jen kdyby někdo pisnul, jakým lepidlem...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1531

  • maxik1958
  • Avatar uživatele maxik1958
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Příspěvky: 3136
  • Obdržená poděkování 430
  • Karma: 24
Palubu určitě epoxydem, škoda že to nejde sundat, na Hermanivi jsem to odvezl do dýhárny, tam to dělají pod lisem, a za horka...
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1535

  • Kony
  • Avatar uživatele Kony
  • OFFLINE
  • Zkušený
  • Příspěvky: 139
  • Obdržená poděkování 4
  • Karma: 1
já vím Maxi, to jsi mi už říkal, ale nejde to sundat... Každopádně díky za reakci :)
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Otázky a odpovědi 10 roků 6 měsíců #1536

  • Standa
  • Avatar uživatele Standa
  • OFFLINE
  • Profík
  • Příspěvky: 233
  • Obdržená poděkování 7
  • Karma: 0
Ještě jednou se vracím k otázce přívěsů. Chci upozornit na článek v dnešním Právu a na internetu v Novinky .cz. Nebudu to rozpitvávat ale je to bordel. Stejná diskuze byla otevřena i na jiném fóru asi na 7 stránkách ale pokud si ji přečtete tak v tom máte taky nejasno ( Plavidla.cz).Jenom jen tak na okraj ze závěru dnešního článku cituji " Právník a učitelé autoškol tvrdí , že zákon nedává odpověd´".
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.
Vygenerováno za 0.154 sekund
Powered by Kunena fórum